Prosím pozor! Objednávky od neděle (17.9.) do úterý (19.9.) odešlu ve středu 20.9. Dopřála jsem si 3 dny offline a vyrazila do lesa :) Díky za pochopení a ve sředu se budu zase těšit! Kateřina

Kdo stojí za DYKKA?

Čauky mňauky,

já jsem Kateřina a DYKKA je můj ♡ projekt!

Proč?

Protože se odmítám omezovat stereotypy, normami a očekáváními druhých lidí. Byla jsem holčička ostříhaná podle hrnce, hrála si a autíčkama, lezla na stromy, nahlas krkala a mluvila sprostě. A vždycky jí bylo jedno kdo si co o tom myslí. (Díky mami!)

Zůstalo do teď, jen už se snažím nekrkat nahlas. Absolutně odmítám se podřizovat sociálním konstruktům, hlavně těm, co nesedí do mojí vize spokojeného života a chci tuhle možnost popřát i dalším lidem.

Proč??

Plně respektuji autonomii každého člověka a jeho právo na to se cítit a vypadat tak, ja on sám chce. Snad u mě najdeš produkty, které ti pomůžou cítit se skvěle. Věřím, že láska je bezvýhradní a jen spokojený člověk může šířit positive vibes dál. Tvoje tělo, tvoje volba... Nikomu do toho nic není.

A ano! Ke spokojenosti může u někoho přispět optimalizace vzhledu, ale může to být i naplnění v intimním životě. Proto postupně rozšiřuju shopík i o erotické pomůcky, kondomy a lubrikanty, které vám s tím rozhodně dokážou pomoct zpříjemnit si den. Navíc mají vždy tak cool design, že se za ně nebudeš muset stydět!

Proč???

Na DYKKU vybírám jen vegan produkty, protože věřím, že nemusíme ubližovat zvířátkům pro vlastní potěšení/dobro/užitek, říkej tomu, jak chceš. Snažím se spolupracovat s lokálními dodavateli a vždy hledám řešení prvně v našich luzích a hájích.

Doufám, že tady brzo představím další členy mého týmu, ale zatím je to one girl show. Každý balíček, který si u mě objednáš prochází mýma rukama, sama ti píšu vzkaz i posílám maily. A zbožňuju to!

 

Takže feel free to be you! A hezký nákupy. Díky, že see tady se mnou!

PS: Chceš se se mnou o něco podělit? Budu moc ráda! Dej mi vědět třeba na mail, nebo mi napiš na Instagramu.

 

A měj krásný den 

Kateřina

nejspíš she/her

 

Katerina-z-DYKKA

 

LGBTQ+ práva ve Španělsku

Španělsko, to je země světoznámých pláží, fotbalové ligy a moderního výtvarného umění. Jak se ale tváří a tvářila na práva LGBTQ+ lidí?

lgbt-prava-spanelsko 

Ve Španělském království mohly nedávno transgender osoby slavit: Úřední pohlaví si nově mohou změnit lid od šestnácti let a nemusí podstupovat hormonální léčbu, psychologické vyšetření ani rekonstrukční operace. Na druhou stranu, tato jihoevropská země stále uznává jen dvě úřední pohlaví, a to mužské a ženské, což komplikuje život nebinárním lidem.

Avšak v minulosti byla situace LGBTQ+ osob horší. Během diktatury Franciska Franka v letech 1939 až 1975 byl pohlavní styk mezi osobami stejného úředního pohlaví nezákonný, kvůli čemuž skončila řada lidí za mřížemi. Poté, co Francisco Franco zemřel a Španělsko se vrátilo k monarchii, se atmosféra uvolnila a postupem času si LGBTQ+ lidé vydobyli další práva, například manželství pro všechny v roce 2005.

O tento zákon se ve velkém zasadil právník, aktivista a bývalý madridský zastupitel Pedro Zerolo, který však roku 2015 zemřel. Dnes jsou po něm pojmenována dvě španělská náměstí: jedno v madridské čtvrti Chueca, což je zároveň hood plný duhových vlajek, a druhé v Seville. 

pedro-zerolo-spnelsky-lgbtq-aktivista-jesus-santos-dykka

Pedro Zerolo & Jesús Santos, Zroj: Vanitatis

I dnes najdeme mezi španělskými osobnostmi řadu zajímavých osobností. Mezi nejznámější z nich patří nejspíš režisér Pedro Almodóvar, který je gay, nebo Ada Colau, bývalá starostka Barcelony a zároveň bisexuální žena.

Vyrážíte na queer cesty po Španělsku? Pak určitě nesmíte vynechat v Madridu čtvrť Chueca, Gaixample v Barceloně nebo některý z top queer spotů na Kanárech.Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz