🖤 Při nákupu nad 3.000 Kč dárek - vyberte si, co se vám líbí v košíku 🔥

4 queer evropské destinace, kde vám bude teplo jako nikdy... doslova

Finišujete plány na léto? Naplánujte si dovolenou nebo prázdniny v jedné z těchto evropských LGBTQ+ destinací a budete mít další důvod se těšit na nejteplejší období v roce!

top-4-queer-evropske-destinace

4. Mykonos

Mykonos je jeden z řeckých ostrovů patřících do souostroví Kyklady a také oblíbené místo výletnictva a cestovatelstva. Dokonce i toho, které je queer: V sedmdesátých letech dvacátého století tu totiž vznikl bar jménem Pierro’s, který fungoval jako turistická bašta a klub pro gaye, dokonce se v něm mihla i taková Tina Turner... Původní klub bohužel zanikl v roce 2008, nicméně podnik nadále funguje pod názvem Voodoo.

3. Florencie

Florencii nejspíš znáte z hodin dějepisu jako jedno z center italské renesance, mimo jiné taky spjaté s vynálezcem Leonardem da Vincim. Je to ale také jedno z míst, kde v té samé doby kvetl sex mezi muži, a to přesto, že za něj hrozil trest smrti. Ten už ale naštěstí skončil v propadlišti dějin a dnes už se ve Florencii nemusíte za svou lGBT+ identitu stydět. Ba co víc, v roce 1974 tu vznikla první italská gay diskotéka zvaná Tabasco, a i když už nefunguje, můžete jí alespoň vzdát čest na náměstí svaté Cecílie.

2. Barcelona

Barcelona, to je město proslulé svými plážemi a architektonickými skvosty – víte ale taky, že se tu první pochod LGBT+ hrdost uskutečnil už v roce 1977? Ve městě ale nebylo vždy veselo, třeba rok před letní olympiádou v roce 1991, kdy v Parku citadely byla zavražděna transgender sexuální pracovnice Sonia Rescalvo a které byl na tomtéž místě postaven památník. Na závěr ale přihoďme něco pozitivního: Barcelona je taky domovem LGBT+ nakladatelství Egales.

1. Marseille: pochod hrdosti

Marseille je jedno z nejznámějších letních letovisek a bylo by zvláštní, kdyby se v něm nevyskytovali žádní queer lidé. Minulý rok tu tradice zdejších pochodů hrdosti oslavila třicáté narozeniny a rozhodně to nevypadá, že letošní léto bude studené…Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz